CareerTips - שירן מלמדובסקי סומךשירן הינה עורכת דין בהשכלתה, בעלת תואר ראשון ושני במסלול למצטיינים מאוניברסיטת בר אילן.

לאחר תקופה קצרה כעורכת דין, הקימה שירן אפליקציית הכרויות בשם "Have You Met?", חברים ממליצים על חברים, שימשה כ-co-founder ו-CMO ובכך הטוותה את דרכה לעולם השיווק והיזמות.

בהמשך, הקימה יחד עם שותפה סוכנות שיווק בדיגיטל, בשם KSeffect, אשר ליוותה ומלווה עד היום את כוכבי הילדים המובילים בישראל, קומיקאים, חברות מהגדולות במשק ועוד.

שירן הינה מנהלת בקהילת Yazamiyot - Women Entrepreneurs, הקהילה הראשונה והגדולה בישראל לנשים יזמיות, המונה מעל 2700 חברות ואשר יוסדה על ידי הילה אוביל ברנר, יזמת סדרתית. הקהילה מסייעת ליזמיות בכל שלב בו נמצא הסטארטאפ שלהן ומספקת להן כלים, ידע והשראה על מנת לקדם את המיזם והחברה.

בנוסף, שירן הינה מתנדבת פעילה בסלעית, תכנית המסייעת לנשים שנקלעו למעגל הזנות המופעלת על ידי משרד הרווחה ועירית תל אביב יפו. שירן ארגנה ארוע התרמה, פעלה להקמת אתר האינטרנט הקיים ויזמה הקמה של מערך לימודי מחשבים במטרה לייצר לאותן נשים פתח לתעשיית ההיי טק ואפשרויות קידום עתידיות.

כיצד נראה יום בחייך:

היום שלי מתחיל לרוב בשעה 06:30, תלוי בשעון המעורר האנושי בדמות בתי התינוקת בת השנה, כפיר. בשלב ראשון אני בודקת מיילים והודעות דחופות, וכשאני מגיעה למקום העבודה שלי, במינדספייס בתל אביב, יחד עם הקפה של הבוקר אני מתעדכנת בחדשות על עולם ההיי טק והדיגיטל ומתחילה בעבודה השותפת מול לקוחות סוכנות הדיגיטל, הכוללת פגישות קריאטיב וכן פגישות עם לקוחות פוטנציאלים.

בהמשך אני פונה לענייני ניהול קהילת יזמיות, מתכננת, מקדמת ומוציאה לפועל יחד עם צוות המנהלות המסור, את הארועים והפרויקטים שעל הפרק. כל פעילות, מטרתה לייצר ערך מוסף וכלים לחברות הקהילה הסטארטאפיסטיות. בין קידום הסוכנות לענייני הקהילה, אני מוצאת זמן לקידום מערך הלימודים וההכשרה עבור תכנית סלעית, כאשר כיום מירב המאמצים מופנים לבניית מערך הכשרה לעולם הדיגיטל וההיי טק המשלב השמה.

בעלי ואני מנסים ליצור מודל חלוקה שווה של הטיפול בבתנו. כך שחצי מהשבוע אני חוזרת הבייתה בשעה 4, ומבלה עם כפיר ובחצי השני נשארת לעבוד עד שעות מאוחרות. בערבים לרוב אמצא את עצמי במיטאפ מקצועי בנושא יזמות טכנולוגית, מיטאפ שארגנתי במסגרת יזמיות או מיטאפ של קולגות ובערבים הפנויים בעלי ואני משתדלים לפנות זמן איכות ולהתעדכן תוך כדי ארוחת ערב משותפת.

בזכות הכלב שלנו, סייבר, אני מוצאת את עצמי עורכת בין 2-3 טיולים ביום ברחבי השכונה.

מה מניע אותך:

הדרייב שלי הוא העשייה. אני אוהבת ליזום ולגרום לדברים לקרות. לכן יחד עם השותפה המוכשרת שלי, הקמתי את סוכנות הדיגיטל, שהיוותה עבורי אתגר של להקים משהו מאפס וליצוק בו ערך חיובי ממשי. לבנות מותג, סל שרותים, ליצור מאגר לקוחות ולתחזק אותם. לדאוג לספק שרות ברמה גבוהה. מתוך התשוקה הזו נולדה גם אפליקצית ההכרויות, שאמנם לא הפכה אותי לאדם עשיר, אך בהחלט רשמה על שמנו כמה חתונות ואף שימשה עבורי פתח הכניסה לעולם ההיי טק והדיגיטל.

כך גם בקהילת יזמיות, חברות בקהילה נשים שהשאיפה שלהן היא להקים סטארטאפ. יצירה של מוצר ופתרון חדשני יש מאין. חשוב לי כמנהלת בקהילה, להכיר את הבנות ולספק להן כלים להגשמת החלום שלהן. במיוחד כיום, כשהנוכחות של נשים מובילות בסצינת ההיי טק נמוכה מאוד והתחום הפך מאתגר מאוד לנשים. בעיקר מרגש לראות שהכלים שאנו מספקות מאפשרים לנשים רבות לפרוץ חסמים ואת תקרת הזכוכית של עצמן, לייצר מוצר טכנולוגי, לגייס כסף ולחדור לשווקים בארץ ובעולם. אך לא רק המטרה מניעה אותי, אלא גם הדרך. את הכלים והתמיכה לנשים, אנו יוצרות ומטוות בעצמנו, מציעות רעיון וחותרות להשיג אותו. כך נולד שיתוף הפעולה עם האקסלרטור של מייקרוסופט, אחד מהאקסלרטורים המובילים בארץ ובעולם. רעיון שקרם עור וגידים לתוכנית חשובה ומרגשת, שמטרתה ליווי ותמיכה לסטארטאפסטיות חברות הקהילה, באמצעות תכנים ייחודים ברמה גבוהה, מנטורינג ואקוסיסטם.

תכונות אופי המאפשרות לך להצליח לדעתך:

אחלק את התשובה לשני מישורים. המישור הראשון הוא תכונות אישיות. אופטימיות וחוסן נפשי. פעמים רבות מצאתי את עצמי כנון-קונפורמיסטית. ולא כי אני מורדת ורפורמיסטית גדולה. אלא לעיתים עצם היותי אישה, מבית וחברה דתית, גרמה לכך שפעמים רבות סטייה מהנורמה גררה בחובה הרמת גבה. מספיק שהלכתי לצבא ולבשתי מכנסיים. לכן היה עלי לפתח חוסן נפשי ואופטימיות כדי לדעת מתי להתעלם מרחשי הסביבה וללכת אחר השאיפות והאמת שלי.

המישור השני, אלו תכונות מעשיות. למדתי שהתמדה, עבודה קשה וחשיבה יצירתית יכולים לקחת אותי רחוק. כדי ליצור שינוי, אימפקט ובכלל לגרום לדברים לקרות, חשוב לא לפחד מהמילה "לא", לדבוק במטרה ואם צריך אז גם להפעיל יצירתיות מחשבתית. ליצור את דרך האמצע או פשוט דרך חדשה.

​אילו שלושה טיפים היית נותנת לנשים וגברים אשר נמצאם בתחילת דרכם המקצועית:

  1. להבין שהחיים הם ניסוי וטעייה. תמיד תנסו להבין מהן החוזקות שלכם ואיפה התשוקה שלכם, אבל גם אם טעיתם או התחרטתם, לעולם לא מאוחר מדי לשנות. למדתם משפטים, אך הבנתם בשלב כלשהו שעריכת דין ואתם זה לא, שנו מסלול. אל תשארו כמה שנים במקום שלא טוב לכם. החיים קצרים מדי בשביל זה. מנפו את הידע והמסוגלות לכיוונים חדשים שמרתקים ומאתגרים אתכם.

  2. נסו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם. תלמדו מהן החוזקות והחולשות שלכם. קבלו ויישמו פידבקים שקבלתם. אתם טובים בארגון וניהול אך מאותגרים בעמידה מול קהל? האנגלית צריכה שיפור? אתם יכולים להיות מנהלים מעולים בתנאי שלא תברחו מעמידה מול קהל ותשפרו את האנגלית. תלמדו איך עושים את זה טוב. ואז תתאמנו על זה. ושוב תתאמנו על זה. אף אחד לא מצפה שתהיו מושלמים, נסו לשפר שתי חולשות מרכזיות. תבחרו את הקרבות שלכם.

  3. להעז. צרו לעצמכם הזדמנויות. אל תעמדו במקום ותמיד תזמו כיוונים חדשים, הכרויות, לכו למפגשים, הגישו מועמדות וקיפצו למים. תקופה ארוכה רציתי להיות עיתונאית. יום אחד, ראיתי מודעה באתר דרושים שבעיתון מסויים ומוערך מחפשים כתב ושלחתי קורות חיים. להפתעתי הרבה למרות חוסר הניסיון, זימנו אותי לראיון. להפעתי הרבה עוד יותר התקבלתי. הרומן נמשך מספר חודשים, הבנתי שעולם העיתונאות הוא לא בדיוק מה שדמיינתי והמשכתי הלאה שבעה ומרוצה.

ספרי על מקרה או פרויקט שלאחריהם הרגשת ש״עשית קפיצת מדרגה״ מבחינה מקצועית או אישית ומדוע הרגשת כך:

לאחר שסיימתי שני תארים במשפטים, בהצטיינות, ועבדתי מספר שנים כעורכת דין, החלטתי לעזוב את המקצוע ולצאת לדרך חדשה. להרבה אנשים סביבי היה מה לומר על כך. למזלי בחרתי להתעלם. הקמתי עם שותפה, שהיא גם חברת ילדות, את סוכנות הדיגיטל. זו הפעם הראשונה שממש קפצתי למים וחוויתי תקופה בלי משכורת. התחלנו מאפס. ללא כסף וללא לקוחות. גיבשנו סל שירותים ויצאנו לדרך. בהתחלה פנינו לסביבה הקרובה, ולאט לאט התחלנו לצבור לקוחות ולהרוויח כסף. היה חשוב לנו, ועד היום זה כך, שכל לקוח יקבל יחס אישי ושנייצר עבורו ערך ממשי. ואכן הדרישות מעצמנו הוכיחו את עצמן.

בנוסף, לפני כשנה, נחשפתי לקהילת יזמיות. קהילה שמסייעת לנשים יזמיות לפרוץ חסמים מגדרים ומספקת להן כלים לקידום הסטארטאפ. בתחילה הייתי חברה מן המניין, אך לאחר שהילה אוביל ברנר, מייסדת הקהילה והשראה בפני עצמה, פנתה בקול קורא, הרגשתי שעלי לקחת חלק מהותי יותר בניהול הקהילה. מאותו רגע נשאבתי לעולם המרתק של היזמות הטכנולוגית. במקביל, הקהילה שלנו גדלה מאוד וגם האינטנסביות של הפעילויות. אני לומדת את האתגרים והצרכים של חברות הקהילה, ויחד עם צוות ההנהלה, מנסה ליצור עבורן כלים ופתרונות. כיום, הקהילה מקיימת מיטאפ חודשי, קבוצת פייסבוק ערה ולאחרונה השקנו שיתוף פעולה ייחודי ומרגש במיוחד עם האקסלרטור של מייקרוסופט. בחרנו 10 סטאראפים, מתוך המון פניות, בהובלת אישה ואנו מספקות להן תכנים המתאימים לשלב בו הן נמצאות, אקוסיסטם מפרה ומנטורינג. מבחינה מקצועית אני מרגישה שאני לומדת ונחשפת לנבכי תעשיית הסטארטאפ וכן לאנשי מפתח בתעשייה, ובמישור האישי, אני חווה סיפוק גדול מעצם הסיוע והקידום של נשים בתחום.

מילה אישית לסיום:

לכו אחרי הלב.

רוצים לשמוע עוד על קידום אתרים עסקיים? לקבל ישירות אליכם טיפים לשיווק ברשת? הירשמו לניוזלטר ועקבו אחרינו בפייסבוק ולא תפספסו אף אחת מהעצות המועילות שלנו!

#עסקיםקטנים #מנטורינג #קריירה

צרו קשר:

wixhub@wix.com

ביתנים 27+26, נמל תל אביב יוסף יקותיאלי 4