CareerTips - שירה ויינברגשירה ויינברג, מנהלת מוצר בכירה במייקרוסופט ושותפה מייסדת של LeadWith.

השכלה: Bsc במדעי המחשב, האקדמית של תל-אביב יפו

MBA במרכז הבינתחומי בהרצליה

כיצד נראה יום בחייך:

הימים שלי מתחילים מאוחר ומסתיימים מאוחר – אני מתעוררת בסביבות 8:30 ומגיעה למשרד לקראת 10. מכיוון שאני עובדת המון עם חו"ל, כשאני קמה בבוקר כבר מחכים לי הרבה מיילים מהלילה, ובתחילת היום אני מנסה להעריך מה אני צריכה להספיק במהלך היום, כמה היום שלי עמוס מבחינת פגישות, ואם יש דברים דחופים שאני צריכה לטפל בהם בהקדם.

כל זה קורה לרוב רק אחרי שאני לוקחת לי קפה מהקפיטריה במשרד. באמצע השבוע יש לי גם לא מעט שיחות עם חו"ל בשעות הערב, אני משתדלת לרכז את רובן ביום-יומיים כדי להשאיר את שאר הזמן פנוי, ואם אני מצליחה – בשעות מוקדמות יחסית. פעמיים בשבוע אני עושה פילאטיס, זה מעט הספורט שהצלחתי לסגל לעצמי בלי לסבול מכל שנייה ולהפסיק אחרי כמה שבועות, פעם אחת בשבת בבוקר (ואז בן זוגי מצטרף אליי וזה הופך לפעילות נחמדה ביחד) ועוד פעם בערב במהלך השבוע, לפי הזמינות שלי באותו שבוע.

אני מאוד אוהבת לפגוש אנשים ולכן מגיעה הרבה למיטאפים ואירועים של הקהילה הטכנולוגית בארץ, מה שעוזר למלא את שעות הערב בעוד פעילות. חוץ מהעבודה, הnightjob שלי הוא ארגון LeadWith, ובכל רגע נתון יש כמה נושאים שמעסיקים אותי סביב הפעילויות שלנו, האירוע הבא שעל הכוונת, שיתופי פעולה ונושאים תפעוליים נוספים.

מה מניע אותך:

כשאני עובדת על משהו שאני מאמינה בו ויש לי passion אמיתי כלפיו, אני מוצאת את עצמי רצה קדימה כמו בולדוזר ומתקתקת עניינים. אבל חשובה לי לא רק המהות של הפרוייקט או המוצר, אלא גם הסביבה – לעבוד עם אנשים איכותיים שיש לי חיבור טוב איתם, שנעים לנו לעבוד ביחד ואנחנו עוזרים אחד לשניה לגדול ולפרוייקט להצליח. אם התנאי הזה לא מתקיים, אני מאבדת בהדרגה את החשק לעבוד על הפרוייקט.

מה גורם לך סיפוק במקום העבודה:

היכולת להשפיע על חיים של אנשים מדהימה בעיני. גם אם מדובר בעיסוק שהוא תרומה של ממש לקהילה (כמו שאני עושה בLeadWith, ארגון שהקמנו לחלוטין בהתנדבות), וגם אם מדובר בעבודה ה"אמיתית" שלי על מוצר שיגיע למחשב או לטלפון של מאות מיליוני משתמשים – למשל בשנה האחרונה אני עובדת על להביא את קורטנה, העוזרת האישית הדיגיטלית של מיקרוסופט, לסקייפ, ואני כבר חסרת סבלנות להגיע לרגע שבו נשיק את המוצר וסוף סוף נתחיל לראות שימוש מיוזרים אמיתיים מחוץ למיקרוסופט.

הנקודות הכי מרגשות בקריירה שלי במיקרוסופט היו בהשקות של מוצרים שעבדנו עליהם – להיות מסוגלת להראות לחברים ומשפחה מה בנינו, לקרוא כתבות על המוצר שלי ולראות את מספר המשתמשים שלנו עולה זה הכי מספק שיכול להיות.

תכונות אופי המאפשרות לך להצליח לדעתך:

יש לי דרישות מאוד גבוהות, קודם כל מעצמי וגם מהסביבה שלי. התכונה הזאת גורמת לכך שאני תמיד מחפשת איך להשתפר ואיך לעזור לאחרים סביבי להשתפר, וכמובן גורמת לי לבחור סביבה שהיא ברמה גבוהה. הdownside של התכונה הזאת היא שאני לא מרוצה מעצמי בקלות, תמיד חושבת על מה הייתי יכולה לעשות טוב יותר, ומוצאת את עצמי מתוסכלת כשאני בסביבות לא יעילות (כמעט כל מפגש עם בירוקרטיה ממשלתית, משטרה או עיריה גורם לי לחשוב על פתרונות התייעלות עבורם).

תכונה נוספת שסיגלתי לעצמי איפשהו בעשור האחרון היא החיפוש המתמיד אחר אתגרים. הפכתי את המילה "אתגר" ממילה שמלחיצה ומשתקת אותי למילה שמרגשת אותי כי אני יודעת שבכל יציאה מה-comfort zone שלי יש גדילה אמיתית.

​אילו שלושה טיפים היית נותנת לנשים וגברים אשר נמצאם בתחילת דרכם המקצועית:

  1. תזוזו הרבה - יש היום המון עשייה והמון הזדמנויות לפגוש אנשים, להכיר חברות וטכנולוגיות, ולהיות מעורבים בתעשייה בכל מיני דרכים מעבר לשעות העבודה – אם מדובר במיטאפים, בהתנדבויות שונות וכו'. התזוזה הזו מאפשרת חשיפה להמון אפשרויות נוספות ויצירה של קשרים שיום אחד עשויים להיות רלוונטיים, ויכולה להעשיר אתכם גם בתפקיד הנוכחי וגם במסלול הקריירה העתידי.

  2. חפשו איך לצאת מאיזור הנוחות שלכם - כשאתם מקבלים הזדמנות שגורמת לחזה שלכם להתכווץ מלחץ תתחילו מלהגיד "כן", עם השאר תתמודדו אחר כך . תופתעו לגלות כמה מדהימה התחושה של לעשות משהו שפעם לא הייתם חושבים שאתם מסוגלים לעשות.

  3. חפשו מה כיף לכם ותעשו מה שאתם באמת אוהבים - כשאתם עושים מה שאתם אוהבים אתם עושים את העבודה הכי טובה שלכם, ובסופו של דבר – שם גם תתקדמו בצורה הכי משמעותית.

ספרי על מקרה או פרויקט שלאחריהם הרגשת ש״עשית קפיצת מדרגה״ מבחינה מקצועית או אישית ומדוע הרגשת כך:

אחת הדוגמאות המעניינות שלי היא דיבור בפני קהל. לפני כ-6 שנים הייתי כ"כ שקטה שחששתי לדבר אפילו בפגישות מרובות משתתפים. היה ברור לי שלעולם לא אדבר מול קהל, ושזה פשוט "לא בשבילי".

לשמחתי המסלול שלי בתחום ניהול מוצר הוביל אותי למקומות שונים וגרם לי להתמודד עם הפחדים שלי. אני עוד זוכרת את הפעם הראשונה שבה הצגתי בפני כל עובדי מרכז הפיתוח (בזמנו כמה מאות של אנשים), מתתי מפחד, התאמנתי על הטקסט מראש ויכולתי לדקלם אותו מתוך שינה, אי אפשר היה להיות מוכנה יותר ממני.

תחושת הסיפוק אחרי כן הייתה אדירה, ומשם היה לי קל יותר להמשיך ולקפוץ בכאלה מדרגות (ההתרגשות לא לגמרי נעלמה עד היום, אבל עם הזמן היא פחתה משמעותית ולמדתי לחיות איתה).

רוצים לשמוע עוד על קידום אתרים עסקיים? לקבל ישירות אליכם טיפים לשיווק ברשת? הירשמו לניוזלטר ועקבו אחרינו בפייסבוק ולא תפספסו אף אחת מהעצות המועילות שלנו!

#עסקיםקטנים #מנטורינג #קריירה

צרו קשר:

wixhub@wix.com

ביתנים 27+26, נמל תל אביב יוסף יקותיאלי 4