CareerTips - טניה עמרטניה עמר החזיקה תפקידי ניהול בכירים בתחום השיווק והפיתוח העסקי, ועבדה לאורך השנים במספר חברות בינלאומיות הנסחרות בנאסד״ק (כמו Comverse, NICE Systems, Click Software ו-Magic) וכן בקרן הון הסיכון המובילה - Jerusalem Venture Partners JVP.

לפני שעלתה לארץ ב-1997, טניה היתה מנהלת קשרי החוץ של ארגון האנרגיה הצרפתי AREVA (המוערך ב- 4 מיליארד דולר), זאת לאחר שסיימה לימודי תואר ראשון ושני בכלכלה ופיננסים, מאוניברסיטת פריז-דופין היוקרתית.

בתחילת 2016, טניה הצטרפה כשותפה לחברת הייעוץ CXP Consulting, המסייעת לסטארטאפים בבניית אסטרטגיית ה- Go-To-Market שלהם וגיוס הון, ולארגוני B2B בבניית תוכניות לשימור והרחבת הקשר עם לקוחות קיימים – דרך שיפור חוויית הלקוח לאורך כל נקודות המגע שלהם עם הארגון – ובכך, להביא לשיפור משמעותי ומדיד של התוצאות העסקיות.

כיצד נראה יום בחייך:

אני בדרך כלל מתעוררת בסביבות 6:30-7:00, ומתחילה את היום בבדיקת מיילים וקריאת חדשות בתחום העסקים וההי-טק. פעמיים-שלוש בשבוע, אני הולכת לחדר כושר - ואז אני מוכנה להתחיל את היום באמת. אני בדרך כלל מתמקדת בקידום פרוייקטי הייעוץ שלי במשרד, או הולכת לפגישות עם לקוחות ולפעילויות נטוורקינג. בשלב הזה של חיי החברה אני משתדלת לבלות בין 30 ל-40 אחוזים מהזמן שלי בפיתוח עסקי.

חוץ מהפעילויות המקצועיות שלי, אני מתנדבת עבור ארגון ללא-רווח בשם ״גבהים״, בו אני חברת הוועד המנהל ומנטורית קריירה ויזמות. אני אוהבת את המעורבות שלי בפעילויות כמנטורית אותה התחלתי לפני למעלה מ-11 שנים. ״גבהים״ מסייעת לעולים חדשים מאוד מנוסים מקצועית, בשילוב המקצועי שלהם כאן בישראל.

בערב, אני מבלה עם המשפחה שלי בבית, או שאני יוצאת לחזרות עם הלהקות שאני חברה בהם כזמרת סופרן, איתן אני מופיעה לעיתים קרובות בישראל ובחו"ל.

מה מניע אותך:

הדבר החשוב ביותר עבורי, בכל מה שאני עושה, הוא להיות חלק מרכזי בתהליכים המביאים תועלת ושינוי חיובי לאנשים ולארגונים. למשל, אני מלאת התלהבות לגבי עבודה צמודה עם יזמים שיוצרים חידושים עסקיים וטכנולוגיים, אשר נותנים מענה יצירתי לבעיות מהותיות בעולם העיסקי והטכנולוגי. עזרה בהבאת הסטארט-אפים החדשניים הללו לשוק וסיוע לצמיחתם בשוק הגלובלי, מרגשת ומדרבנת אותי כל יום ויום.

ברמה האישית, זה מאוד מתגמל עבורי כשהעולים שאני מלווה כמנטורית מוצאים עבודה המתאימה לכישוריהם וציפיותיהם. הגשמת קריירה היא נושא קריטי עבור עולים רבים, במיוחד המיומנים והמנוסים יותר בינהם, מכיוון שאם הם אינם מצליחים למצוא מסגרת תעסוקתית התואמת את כישוריהם וניסיונם – יש להם את האפשרות לחפש את עתידם במדינה אחרת. זהו עלול להיות הפסד עצום למדינת ישראל וכעולה וותיקה, אני רואה בעשיית כל מאמץ אפשרי לשמר עולים מעולים אלה בישראל – את האחריות האישית שלי.

כעולה חדשה לשעבר, שלא דיברה מילה בעברית ובלי רשת קשרים מקצועיים כלל- , יכולה להעיד מקרוב, עד כמה פיתוח קריירה מצליחה בישראל יכולה להיות מסע ארוך ומפרך.

תכונות אופי המאפשרות לך להצליח לדעתך:

ישנן הגדרות רבות להצלחה. עבורי, הצלחה היא ליצור ולהנות ממה שאני עושה בכל יום ולחלוק את ההתרגשות שבעשיה עם האנשים סביבי. זה דורש מידה רבה של אומץ ויושר-אישי, העוזר להתמקד ולהתקדם ללא הרף לכיוון "עמוד האש" אותו הגדרתי לעצמי, תוך וויתור על פעילויות שאינן עומדות בהגדרת הכיוון והמיקוד שלי.

אני מניחה ששתי התכונות המגדירות אותי בצורה הטובה ביותר, הם אופטימיות ואהבת אדם. תכונות אלו הובילו אותי ופתחו אינספור אפשרויות מקצועיות ואישיות עבורי במהלך השנים. זה לא מספיק רק לזהות הזדמנויות חדשות, אני נעזרת גם במשמעת עצמית, דבקות במטרה ועבודה קשה - כדי לטפח את ההזדמנויות הללו ולהפוך אותן לפרויקטים מוצלחים.

אני מאמינה שמפתח נוסף להצלחה הינו היכולת -והנכונות- לגמישות מחשבתית ויצירתיות. אני משתמשת רבות בכלים אלו בכדי לחשוב על רעיונות לא שגרתיים היכולים להביא לפתרונות מהירים -ואפקטיביים- לבעיות קיימות. כשמנהלים צוותים גדולים ומקצועיים מסביב לעולם, כפי שעשיתי במשך שנים רבות, צריך -ללא הפסק- להיות יצירתי ולפעול במהירות ובנחישות.

אילו טיפים היית נותנת לנשים וגברים אשר נמצאם בתחילת דרכם המקצועית:

  1. קחו את הזמן להעריך בבירור במה אתם ממש טובים ומה אתם נהנים לעשות. בדרך כלל שני הדברים הללו הולכים יחד. העבודה הראשונה שתבחרו תשפיע על האופן שבו הקריירה העתידית שלכם תיראה, אז בחרו אותה היטב ונסו לא להתפשר כי ״זאת רק העבודה הראשונה״ ואתם צריכים "לשלם חשבונות".

  2. בחרו מנטור. זה נוהג נפוץ בארצות-הברית, ולאחרונה התחיל להתפתח גם בישראל. המנטור שלכם יכול לסייע לכם בהבנת החוזקות שלכם וכן לזהות הזדמנויות רלוונטיות עבורכם. הוא גם יכול לשפוך אור על החולשות שלכם, שלא בטוח שאתם מודעים להן, וקרוב לוודאי יקשו עליכם בשלב מסוים בקריירה. רצוי שהמנטור יגיע מהתחום שלכם, ועדיף כמובן כזה שכבר השיג יעדים דומים לאלו שאתם חולמים עבור עצמכם. המנטור ייתן לכם פידבק אמיתי לגבי מצבכם בפועל אל-מול היעדים והחלומות שלכם. לאור זאת, יש סיכוי ש"תחשבו מסלול מחדש" ותחליטו -במידת הצורך- לצאת מאיזור הנוחות שלכם ולשנות כיוון.

  3. נטוורקינג. אל תחשבו שמרגע שסופסוף חתמתם על חוזה ההעסקה שלכם, אתם ״מסודרים״. המשיכו לפגוש אנשים מתחום העיסוק שלכם, לכו לאירועים מקצועיים והכירו אנשים חדשים ברשתות החברתיות. זו אחת מההשקעות החשובות שלכם בפיתוח הזדמנויות עיסקיות. אתם עשויים להיות מופתעים עד כמה זה קל לפגוש אנשים, גם בכירים ביותר, לכוס קפה. אנשים אוהבים לפגוש צעירים בתחילת דרכם, לחלוק את העצות ואת החזון שלהם ולתרום מזמנם ומנסיונם. אבל במקביל, אל תזניחו את הנטוורקינג בעבודה – צאו לארוחת צהריים עם עמיתים לעבודה, גם עם אנשים מחוץ למחלקה שלכם. הגיעו לכינוסי חברה ו-Happy hours והיו פתוחים לשיחות מסדרון. שיחות בלתי רשמיות מעין אלו, היו פעמים רבות דרך יעילה מאוד עבורי "לסגור עניינים" או להצטרף לפרויקטים מעניינים. נטוורקינג הוא רחוב דו-סטרי: הכירו אנשים שזקוקים גם לעזרתכם. מהר מאוד זה יהיה תורכם להעניק לאחרים מהידע והניסיון שלכם.

  4. תזכרו את הנוכחות שלכם ברשת. ודאו שיש לכם פרופיל אטרקטיבי ורציני בלינקדאין וברשתות חברתיות אחרות. אפילו פייסבוק נמצא בשימוש על ידי מעסיקים פוטנציאליים בכדי לסנן מועמדים, אז עדכנו את הפרופיל שלכם, את התוכן שלו ואת התמונות שלכם.

ספרי לנו על סיטואציה או פרויקט בה הרגשת שעשית קפיצה מקצועית או אישית, ומדוע הרגשת כך:

ביצעתי שני שינויי קריירה גדולים בחיי – אחד לפני עשרים שנה, ואחד בשנה שעברה. שניהם קידמו אותי גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה אישית.

הראשון היה ב-1997, כשעליתי לישראל עם המשפחה שלי מחיים מאוד נוחים בפריז. המעבר היה יכול להיות אסון לקריירה שלי ואנשים רבים הזהירו אותי לגביו. בדיעבד, אני יכולה לומר שההחלטה הזו הייתה אחת מההחלטות הטובות ביותר בחיי, מהבחינה האישית והמקצועית גם יחד. העליה שלי ארצה הגשימה את החלום הציוני שלי לגדל את המשפחה שלי פה בישראל והובילה אותי לקריירה מקצועית מרתקת בשוק הבינלאומי, באמצעות עבודה עם כמה מחברות ההיי-טק הגלובליות המובילות במשק. זאת הייתה ממש "לידה מחדש".

ואז, בשנה שעברה, החלטתי לפרוש מהעולם התאגידי ומה"משרד הפינתי" כדי לחבור לחברת CXP Consulting. ביחד עם הפרטנר שלי, רן וייל, אנחנו מסייעים לחברות בשלבים שונים של מחזור החיים: החל מעזרה בגיוס השקעות עבור חברות קטנות ובינוניות, בניית מודל ה-Go to Market המתאים , בניית המסרים השיווקים– ועד לבניית תוכניות ארגוניות לשיפור חוויית הלקוח. תוכניות אלו מצליחות להוכיח שוב ושוב, שיפור משמעותי ומובהק בתוצאות העסקיות, ומסייעות לארגונים להצליח בשוק התחרותי-גלובלי.

אני גאה מאוד לומר שהלקוחות שלנו כבר חוו צמיחה מרשימה (של עשרות אחוזים) בשיעורי שימור לקוחות, ולא פחות חשוב – בעמידה ביעדים העיסקיים שלהם ושיפור שורת הרווח התחתונה.

ההרפתקאה הטריה הזו מרגישה, גם היא, כמו לידה מחדש. גם כאן אני מאושרת שהיה לי האומץ לדבוק בחלום ולפתח מיזם משל עצמי. למרות שעבדתי מעל ל-25 שנה בארגונים גדולים, תמיד הרגשתי שאני קודם כל יזמית בלב ובנפש. היום אני יודעת שהשינוי האחרון שעשיתי, נעשה בזמן ומקום הנכונים: הן מבחינה מקצועית והן מהבחינה האישית עבורי – והתחושה הנהדרת המלווה אותי לאורך כל היום – היא ההוכחה האולטימטיבית לכך.

מילה אישית לסיום:

סמכו על האינטואיציות שלכם.

רוצים לשמוע עוד על קידום אתרים עסקיים? לקבל ישירות אליכם טיפים לשיווק ברשת? הירשמו לניוזלטר ועקבו אחרינו בפייסבוק ולא תפספסו אף אחת מהעצות המועילות שלנו!

#עסקיםקטנים #מנטורינג #קריירה

צרו קשר:

wixhub@wix.com

ביתנים 27+26, נמל תל אביב יוסף יקותיאלי 4