CareerTips - ורד רביב-שוורץורד רביב-שורץ, COO- Fiverr

השכלה - תואר ראשון ושני במשפטים (LL.B and LL.M)

כיצד נראה יום בחייך:

קמה ב- 7:00-7:30, מעירה את הילדים, מבשלת ארוחת צהריים לילדים, מתארגנת ויוצאת לעבודה לקראת 8:30

ב-Fiverr עד 19:00 בערך, כשהיום כולל פגישות פנימיות וחיצוניות ועבודה על מגוון נושאים. משרת ה-COO מכסה תחומים שונים בחברה ולרוב אני עוסקת בנושאים רבים בכל יום. לעתים יש אירועים מקצועיים בערב, ופעמים רבות אני משלימה שיחות עם חו״ל או עבודה בשעות הלילה המאוחרות, אבל מאד משתדלת לאכול כל יום ארוחת ערב עם המשפחה ולסיים כל ערב/לילה על כוס תה עם בן זוגי לדבר על היום שעבר עלינו.

פעם בשבוע יוצאת מוקדם ומבלה את אחר הצהריים עם בתי הצעירה - זה משהו שאנחנו מעודדים את כל עובדי פייבר לעשות.

מנסה לרוץ לפחות פעמיים בשבוע, ולהקדיש ערב בשבוע לבילוי עם בעלי/חברים.

בזמני החופשי אני קוראת נלהבת, כותבת לעתים ומנסה לסייע ליזמים ויזמות בתחילת הדרך (בעיקר ליזמות).

מה מניע אותך:

אני אוהבת את העבודה שלי, את הדינמיות הרבה בחברה בצמיחה מהירה ואת ההיערכות התמידית לשינויים. אני רואה את המומחיות שלי בהצמחת חברות ותכנון נכון לגדילה, וכשזה מצליח - זה מרגש כמו לראות ילד גדל.

מה גורם לך סיפוק במקום העבודה:

פייבר שינתה את חייהם של אנשים ברחבי העולם. היא מאפשרת לכל אדם להקים עסק ולהגשים את חלומו בדרכים שלא היו אפשריות בעבר. היכולת להשפיע על חייהם של אנשים לטובה נותנת לי אנרגיה כל בוקר. גם פנימית - היכולת ״להצמיח״ את העובדים שלי, לראות אותם מתקדמים ומגיעים להישגים, נותנת לי המון סיפוק.

תכונות אופי המאפשרות לך להצליח לדעתך:

קודם כל - מחויבות ונכונות לעבודה קשה. גם כשהייתי עובדת צעירה התייחסתי לכל חברה שעבדתי בה כאילו היא שלי, מבחינת המחויבות והאכפתיות. תכונות נוספות - ראיה הוליסטית ויסודיות, בטחון בדרך שלך, יחסי אנוש טובים וגישת We Can Do It. בסוף צריך לבוא עם הפתרונות ולא עם הבעיות.

אילו שלושה טיפים היית נותנת לנשים וגברים אשר נמצאם בתחילת דרכם המקצועית:

1. קחו סיכון - אם נותנים לכם הזדמנות לעשות יותר, קפצו על ההזדמנות, גם אם אתם לא בטוחים ב-100% שזה משהו שאתם יודעים לעשות, גם אם יש סיכוי להיכשל. אנשים שלא נכשלים אף פעם הם אנשים שלא ניסו לצאת מאזור הנוחות שלהם וכך לא ניתן להתקדם.

2. תדעו מה אתם רוצים ושרטטו את המסלול להגיע לשם - אפשר לשאוף גבוה ואז לחשוב איזו דרך מקצועית תוביל אתכם לשם. דעו שזה מסלול וצריך סבלנות והתמדה. צריך לחשוב על הטווח הארוך ולא הקצר. לדוגמא - לא תמיד להיות סמנכ״ל בסטארט-אפ של שלושה אנשים יביא אתכם יותר רחוק מתפקיד זוטר יותר בחברה בינונית-גדולה. צבירת ידע וניסיון רלוונטיים לאורך הדרך יאפשרו לכם להביא יותר ערך בעתיד, בין אם כמנהלים ובין אם כיזמים.

3. תלכו עם האמת שלכם - תחליטו על מה אתם מוכנים ולא מוכנים להתפשר ותהיו נאמנים לדרך שלכם, ואז אל תתנצלו. אם יש תחומי פעילות שאתם לא מוכנים לעסוק בהם מבחינה מוסרית או ערכית, אם יש מחיר אישי שאתם לא מוכנים לשלם, אל תתפשרו - ותגידו את זה בצורה ברורה.

ספרי על מקרה או פרויקט שלאחריהם הרגשת ש״עשית קפיצת מדרגה״ מבחינה מקצועית או אישית ומדוע הרגשת כך:

היו לי כמה פרויקטים מוצלחים בקריירה, כולל הנפקות, מכירת חברות, רכישת חברות, הקמת משרדים ברחבי העולם ועוד, שנתנו לי סיפוק אדיר, אבל חשוב לי לספר על מקרה יותר בסיסי: בזמנו כשהייתי יועצת משפטית בMediaMind הציעו לי לקחת את הניהול של מחלקת התפעול הגלובלית של החברה. התלבטתי כי זה לא היה תחום שעסקתי בו בעבר והוא היה פחות ״עסקי״ לכאורה, אבל ברוח הטיפ שנתתי כאן - החלטתי לקחת את זה. בסופו של דבר זה סלל את הדרך שלי לתפקידי ניהול נרחבים יותר וגם לתפקיד הנוכחי.

מילה אישית לסיום:

כדי באמת להצליח אתה צריך לאהוב את מה שאתה עושה. אם הצלחת בזה כל שאר הדברים יסתדרו.

רוצים לשמוע עוד על קידום אתרים עסקיים? לקבל ישירות אליכם טיפים לשיווק ברשת? הירשמו לניוזלטר ועקבו אחרינו בפייסבוק ולא תפספסו אף אחת מהעצות המועילות שלנו!

#עסקיםקטנים #מנטורינג #קריירה

צרו קשר:

wixhub@wix.com

ביתנים 27+26, נמל תל אביב יוסף יקותיאלי 4