CareerTips - ארז לוגשיארז לוגשי, CEO- AbiliSense.

השכלה: Highschool Dropout

כיצד נראה יום בחייך:

קם באזור השעה 04:00, בודק מיילים בטלפון וחוזר לישון עד 07:00. באזור 07:00 מתעורר, כמובן ישר למיילים, מקלחת, התארגנות בוקר, טיול עם הכלבה ויוצא לעבודה באזור 8:30.

במהלך השבוע זמני האיכות עם אנשים שאני אוהב, זה לרוב בנסיעה למשרד. לרוב אני מתחיל את היום מהמשרד בשעה 09:00, עונה על מיילים של הלילה ועושה פגישות סטטוס קצרות לראות התקדמות או בעיות. מפנק את עצמי בקפה ומעביר מבט מהיר על השוק שאנחנו נמצאים בו, אם יש דברים רלוונטיים שאנחנו צריכים לדעת על נושאים שיושבים לנו מתחת לרדאר.

משתדל לחטוף ארוחת צהריים ב-15 דקות ולחזור לעבוד. לרוב אני מסיים את היום במשרד ב20:00, מגיע הביתה להוריד את הכלבה ולהכין ארוחה קלילה.

משתדל שעה אחת בסוף היום להוריד לחץ, קצת להתפנק על הגיטרה או הפסנתר. בשעות הערב אני משתדל להחזיר בחזרה ליזמים צעירים שמחפשים לדבר על המיזם שלהם.

מה מניע אותך:

אני חושב שאחד מהדברים שמניעים אותי הוא העניין שהטכנולוגיה שלנו באמת הולכת לעשות משהו טוב. אני מאמין שאנחנו פה בשביל סיבה ולכל אחד יש לפחות הזדמנות אחת לעשות משהו שישאיר חותם וזה מה שמוביל אותי קדימה.

מה גורם לך סיפוק במקום העבודה:

כמנכ"ל לסטארטאפ אתה מוצא את עצמך במהלך היום מתעסק בכל כך הרבה נושאים שונים ולא קשורים מאפיוני מוצר, סוגי שימוש בטכנולוגיות, תכנים שיווקים, מצגות ללקוחות, משקיעים ואל ארגונים וכנסים ועד התעסקות מול נושאים פיננסיים שוטפים של החברה, העובדים וגיוס כספים. זה נשמע מהצד מעייף וקשה.. אבל זה כל הכיף בעבודה הזאת, האפשרות להוביל ולהשפיע על כל כך הרבה נושאים שונים שבסופו של יום יצילו חיים של אנשים.

תכונות אופי המאפשרות לך להצליח לדעתך:

כשאני נכנס לפרוייקט אני מאוד טוטאלי, רמת מסירות מאוד גבוה, אני אף פעם לא מסתכל על השעון. בעבר הייתי מתייעץ המון עם אנשים לפני שהייתי נכנס למשהו, היום אני מבין שזה לא כמות האנשים, זה איכות האנשים שיש להם ידע ונגיעה באותו נושא הספציפי.

כיזם אתה חייב שיהיה לך ערוץ פתוח לשמוע את הסביבה, אבל חשוב לדעת לנקות את הרעשים. הצורך להתקדם קדימה בכל הכוח זה חובה, אך חשוב לעשות כל הזמן חשיבה מחדש ולראות איך מתחמקים ממכשולים ומייצרים חדשנות אמיתית.

אילו שלושה טיפים היית נותן לנשים וגברים אשר נמצאם בתחילת דרכם המקצועית:

  1. שכר לימוד – לפני שאתם נכנסים לעולם היזמות הייתי ממליץ לעבוד בתחום, לתת כמה שיותר, ללמוד כמה שיותר, לקחת את המשימות שכולם שונאים ולא להתמרמר על זה, זה ישתלם אחר כך.

  2. צוות – שאתם הולכים להרים משהו, חשוב לאסוף צוות נכון, תנסו להבין האם אתם מסוגלים לעבוד עם הבן אדם והאם יש לו תרומה אמיתית למיזם. ולא לשכוח לפרגן בכל הזדמנות לשותפים שלנו ולעובדים, זה תמיד משפר האווירה בחברה וזה ממתכון להצלחה.

  3. ייעוץ – אחד הדברים שהכי מפחיד אותנו כבני אדם זאת היכולת לסמוך על האחר. אבל היום אני יכול להגיד שיש הבדל עצום בין לאהוב רעיון לבין מסוגלות לבצע אותו. תשאלו שאלות ותשתפו, אנשים אוהבים לעזור וזה משאב שאתם חייבים להשתמש בו.

ספר על מקרה או פרויקט שלאחריהם הרגשת ש״עשית קפיצת מדרגה״ מבחינה מקצועית או אישית ומדוע הרגשת כך:

קצת לפני גיל שלושים, קיבלתי הזדמנות לעבור לאפריקה, בהתחלה זה היה נשמע כמו סוג של סוף העולם. תמיד ידעתי שבשביל להתקדם אתה חייב להקריב מעצמך ובזכות המעבר לשם למדתי המון בתחום המקצועי והצלחתי לסיים פרוייקט שהיה תקוע כמה שנים לפני שהגעתי בעזרת המון עבודת צוות ולמידה של מערכות חדשות. מיד אחרי שחזרתי לארץ כל הלימוד מהתקופה באפריקה אפשר לי לפתוח את העסק הראשון שלי בתחום.

מילה אישית לסיום:

תהנו מהדרך ואל תכבו את הלהבה!השגיים.

רוצים לשמוע עוד על קידום אתרים עסקיים? לקבל ישירות אליכם טיפים לשיווק ברשת? הירשמו לניוזלטר ועקבו אחרינו בפייסבוק ולא תפספסו אף אחת מהעצות המועילות שלנו!

#עסקיםקטנים #מנטורינג #קריירה

צרו קשר:

wixhub@wix.com

ביתנים 27+26, נמל תל אביב יוסף יקותיאלי 4