עשרה טיפים לצילום מוצלח שכולם צריכים לדעתצילום הוא מקצוע ואמנות שדורשת לא רק כישרון עצום, אלא גם לימוד ותרגול. ההתחלה יכולה להיות מעט מאתגרת, אבל רק התחושה שתקבלו כשתראו את ההתקדמות שלכם בדמות תמונות טובות יותר פשוט שווה את זה. כדי להתחיל ברגל ימין, כל מה שאתם צריכים זה להישאר סקרנים ולהפיק תועלת מעצות מוצלחות. הכתבה הזאת תסדר אתכם מבחינת העצות המוצלחות (יחד עם כמה אתרי צילום מהממים!).

העצות הבאות מבוססות על הידע המצטבר של צלמים מקצועיים. אנחנו מעבירים אותו אליכם כעת, כדי שתוכלו להעביר אותו יום אחד לבני-הטיפוחים שלכם, חרגולים צעירים.

  1. בדקו את הגדרות המצלמה שלכם - הדיכאון האולטימטיבי של תחום הצילום הוא לצלם סשן שלם, לחשוב שהתמונות יצאו פצצה, רק כדי לגלות בדיעבד שכיווננתם את המצלמה שלכם לא נכון לאורך כל הזמן הזה. לפני שאתם מתחילים את הסשן, תמיד תרעיפו מבט כדי לוודא שכיווננתם את ההגדרות המתאימות.

  2. כוונו לעיניים - כשאתם מצלמים פורטרט, נקודת הפוקוס המרכזית צריכה להיות על העיניים של מושא הצילום שלכם. זה השלב הראשון ביצירת קומפוזיציה מצוינת לתמונה שלכם, באמצעות מסגור השוט סביב העיניים – הפריט החשוב ביותר בפנים. מרבית הסיכויים הם שאם העיניים נראות כמו שצריך בתמונת הפורטרט שלכם, התמונה שלכם תהיה מוצלחת.

  3. תכננו למיקום שלכם - יש כמות יפה של תכנון שצריך להיעשות לפני צילום, במיוחד כשאתם צלמים מקצועיים בשכר. כדי להכין את עצמך לסשן מושלם, אתם צריכים לדעת למה לצפות במונחים של תאורה, צבעים, מבנים קבועים, תנועה, גבהים, זוויות וכדומה.

  4. התכוננו לעשות קצת חשבון - אתם לא צריכים להיות מומחים למספרים עם תעודות, אבל קצת מתמטיקה (טוב, טכנית, זה אופטיקה) מחויבת מעצם הגדרת התפקיד. חוק השלישים, מהירות צמצם, עומק שדה ומונחי מפתח אחרים בצילום ידרשו חשיבה מהירה וחישובים במקום.

  5. נענעו את הגוף - אתם רוצים להיות דוממים לחלוטין כשאתם לוחצים על הכפתור, אבל חוץ מהרגע הזה, אתם צריכים להתכונן להישאר בתנועה מתמדת. אתם תיתקלו בשוטים שייראו טוב הרבה יותר אם תתכופפו, אחרים – אם תחפשו קצת הגבהה. אתם תמצאו את עצמכם זזים קדימה ואחורה, קרוב יותר ורחוק יותר מהמושא שלכם. בקצרה, צלם טוב חייב להישאר בכושר.

  6. הכירו את האור בקצה המנהרה - תאורה היא מרכיב חשוב ביותר בכל תחום בצילום. אם אתם רוצים להפיק תמונות מוצלחות באמת, אתם חייבים להכיר את מדע התאורה ולהבין איזה סוג של אור מתאים לאיזה סגנון תמונה. אורות קרובים או רחוקים, טבעיים או מועצמים, תאורה מפוזרת או מחזירת אור – אתם תצטרכו לדעת מה כל המונחים האלה אומרים, ומה ההשפעה שלהם, על מנת לבחור באופן מושכל ביניהם, כמקצוענים וכאמנים.

  7. השתמשו בפלאש – גם בחוץ! - שמעתם נכון. זה תמיד נשמע מוזר למתחילים ולחובבנים, אבל הפלאש בצילום בחוץ הוא לא רק מתקבל על הדעת, אלא אפילו הכרחי במצבים בהם אור השמש כל כך בוהק שהוא מכהה את מושא הצילום שלכם לחלוטין. אז אל תפחדו, ואמצו את האור אל לבכם.

  8. לגבות, לגבות, לגבות! - אתם ממש לא רוצים להפוך להיות הדמות הראשית בסיפור אימה בו מאות אם לא אלפי תמונות נעלמות כלא היו. גבו את התמונות שלכם בתדירות גבוהה, וגבו אותן באופן חכם. גיבוי מיד אחרי הסשן הוא האופציה הטובה ביותר, אם היא מתאפשרת. אל תתפשרו ותשתמשו בכונן חיצוני בלבד – ודאו שיש לכם גיבוי בענן לעבודות שלכם בנוסף לזה.

  9. רקע משנה הכל - אל תתעלמו מחשיבותו של הרקע כשאתם מרכיבים קומפוזיציה. הרקע יכול להיות חיוני לתמונה הסופית כמעט כמו המושא עצמו. בין אם אתם רוצים לטשטש אותו או לחדד אותו, בין אם הוא אמור להיות חלק או ״רועש״, ודאו שאתם כוללים את הרקע בתכנון המקיף שלכם לתמונה.

  10. צלמו כמה שאתם רק יכולים - זה מצוין להשתמש בעצותיהם של צלמים מנוסים. יש הרבה מה ללמוד מהזמן והמאמץ שהם השקיעו בניסוי וטעיה, ובשכלול הכישורים שלהם. אבל בשורה התחתונה, ההתקדמות המרכזית שלכם כצלמים תגיע מהחוויות שלכם בעצמכם. כדי לפתח טכניקה אינטואיטיבית וסגנון ייחודי, נסו לצלם כל יום ולאתגר את עצמכם לצלם בסביבות חדשות ולא מוכרות.

רוצים לשמוע עוד על קידום היכולות השיווקיות שלכם? לקבל ישירות אליכם טיפים מצוינים? לעורר באזז סביב האתר שלכם כך שאף אחד לא יוכל להתעלם מהעסק שלכם? הירשמו לניוזלטר ועקבו אחרינו בפייסבוק ולא תפספסו אף אחת מהעצות המועילות שלנו!​

#עסקיםקטנים #שיווקאונליין #קידוםברשת #צילום #עיצוב

צרו קשר:

wixhub@wix.com

ביתנים 27+26, נמל תל אביב יוסף יקותיאלי 4